UDDP Uluslararası Diploma Denklik Programları

Eğitim Felsefemiz

UDDP ULUSLARARASI DİPLOMA DENKLİK PROGRAMLARI

Kolejimizde resmi lise müfredatına ek olarak birden çok uluslararası diploma denklik fırsatları sunulmaktadır. ABD, Kanada, İrlanda ve Avrupa’ nın birçok ülkesinde anlaşmalı olduğumuz liselerde ortak online ders, proje, araştırma yaparak diploma denkliği imkanı sağlıyor ve bu ülkelerdeki üniversitelere girişte kabul gören bir diplomaya sahip olunması sağlanıyor. Ulusal müfredat ve Türkiye’ deki sınavlara hazırlık çalışmaları önemini yitirmeden uluslararası eğitim ekosisteminde de yer almanıza önem veriyoruz. UDDP kolejimizde “Tunafen Uluslararası  Office” departmanı tarafından yürütülen bir programdır.

 

OSSD – ONTARİO SECONDARY SCHOOL DİPLOMA

OSSD Kanada Ontario Eğitim Bakanlığı Sistemi olup Dünya’ nın en iyi üç diploması arasında gösterilmektedir. Müfredat kapsamında ortak diploma alınabilmesi için zorunlu ve seçmeli derslerin programı ve takibi “Tunafen Uluslararası Office” tarafından yapılmaktadır.

 

AP- ADVENCED PLACEMENT

ABD’ de uygulanan “College Board” tarafından yürütülen program 60’dan fazla ülkeye ve binlerce üniversite için tercih edilen kayıt kabul yeterliliklerinden biridir. Öğrenciler 40’ a  yakın ders içinden 8 tanesini başarıyla geçmek zorundadır. Tüm Dünya’da geçerli olan bu program Türkiye’de de birçok vakıf üniversitesi için burs verme sebebi olarak kabul edilmektedir. Ayrıca AP sertifikasyonunu gittikleri üniversitelere bildirmeleri durumunda ilgili derslerden de muaf sayılmaktadırlar. AP programları “Tunafen Uluslararası Office” tarafından yapılmaktadır.